2017-2018. Művészeti eredmények

 

Nemzetközi versenyek

 

Wellingtoni Fészek Hírmondó Rajzpályázata (Új-Zéland)

I. helyezés: Mezei Viktória
Elismerő Oklevél: Nagy Tímea, Kovács Hanna, Nagy Korina, Oláh Laura, Peres Noel Zétény, Pap Dóra, Káposztás Lili, Varga Virág, Kala Jázmin, Csengeri Nóra

Felkészítő tanár: Molnár Éva

I. helyezés: Balogh Dorka

Elismerő Oklevél:

Inczédi Dorottya, Inczédi Viktória, Szabolcs Dóra, Balogh Dorka


Felkészítő: Cs. Horváth Judit 

 

Országos versenyek

 

VIII. Szolnoki Táncművészeti Fesztivál és Koreográfus Verseny

Karakter tánc kategória – ifjúsági korosztály - csapat

I. díj: Charleston

A csapat tagjai: Aranyos Hédi Andrea, Ákos Luca, Battai Lili Lujza, Borbély Rózsa Barbara, Csákfalvi Réka, Juhász Réka Klaudia, Keczán Luca, Sárkány Mira Eszter, Till Virág, Vályi Kamilla

Karakter tánc kategória – ifjúsági korosztály – Szóló
II. díj: Aranyos Hédi Andrea
-Tótágas

Felkészítő tanár: Poroszlay Éva 

 

Az Ősi arany és ezüstkincsek Romániából című kiállításhoz kapcsolódó ékszertervező pályázat

Junior kategória

I. helyezés: Kovács Eszter

Felkészítő: Molnár Éva

Elismerő oklevél: Baráth Dóra tanárnő saját alkotásáért és tanítványai: Blascsák Eszter Róza és Szabó Lilla.

 

V. Országos Abigél Minősítő Táncversenyen „Téli Kupa” Újfehértó

Kiemelt aranyminősítés:

„Don Quijote” (szóló)

Juhász Flóra Lilla

Felkészítő tanár: Poroszlay Éva

Arany minősítés:

„Tótágas” (szóló)

Aranyos Hédi Andrea 
Versenyzői fődíj
Felkészítő tanár: Poroszlay Éva

Aranyminősítés: „Szülinap”
Csatáry Hanna Krisztina, Dóka Petra, Fodor Tímea, Gábor Ilka Emma, Hunyadi Borbála, Jóna Franciska Dorottya, Keczán Flóra, Menyhárt Anna Léna, Mészáros Dóra, Nagy Hanna Szidónia, Porcsin Anna Viola
Felkészítő tanár: Poroszlay Éva

Aranyminősítés: „Carmina Burana”
Aranyos Hédi Andrea, Ákos Luca, Battai Lili Lujza, Borbély Rózsa Barbara, Csákfalvi Réka, Juhász Flóra Lilla, Juhász Réka Klaudia, Keczán Gréta, Keczán Luca, Nagy Loretta, Sárkány Mira Eszter, Simon Boglárka, Till Virág, Vályi Kamilla

Felkészítő tanár: Poroszlay Éva

Ezüstminősítés: „Játssz velem!”
Csatáry Hanna Krisztina, Csiszár Dorottya, Fanta Júlia, Fodor Tímea, Hegedűs Dóra, Keczán Flóra, Kiss Emese Anna, Kondor Gréta Virág, Mészáros Dóra, Nagy Hanna Szidónia, Nagy Loretta, Pazonyi Szilvia Nikolett, Simon Boglárka, Tovtin Anasztázia, Tóth-Korcsmáros Borbála, Tőzsér Kata Barbara
Felkészítő tanár: Poroszlay Éva

 

A Hortobágyi Madárkórház Alapítvány „Élet a madáretetőn” című rajzpályázat

III. helyezés – Békési Eszter (képzőművészeti tanszak)

Felkészítő tanár: Cs. Horváth Judit

 

XXVII. Országos Táncművészeti Fesztivál (Táncművészek Országos Szövetsége) - Budapest

Modern balett kategória – ifjúsági korosztály

III. díj: Carmina Burana

Modern balett kategória – ifjúsági korosztály

III. díj: Kontrasztok (zene:Rómeó és… ) A csapat tagjai: Aranyos Hédi Andrea, Ákos Luca, Battai Lili Lujza, Borbély Rózsa Barbara, Csákfalvi Réka, Juhász Réka Klaudia, Keczán Luca, Sárkány Mira Eszter, Till Virág

Felkészítő tanár: Poroszlay Éva

 

Floralia Művészeti Pályázat Székesfehérvár

Felső tagozat

I. helyezés: Szanics Anikó

Felkészítő tanár: Cs. Horváth Judit 

Lovas Udvarház Országos rajzpályázata

I. helyezés: Inczédi Dorottya és Kovács Márk János

Kiállító: Fejes-Tóth Boglárka, Gellén Anna Virág

Felkészítő tanár: Cs. Horváth Judit

 

Grafikai Tárlat 2018 Nyíregyháza

3-4. osztályosok

II. helyezés: Kovács Márk János

Felkészítő tanár: Cs. Horváth Judit 

 

Megyei versenyek

 

POK Megyei Képzőművészeti Verseny

kategória: 3-4. évfolyam
II. helyezés: Máté Viktor Alex
III. helyezés: Tóth Veronika
Felkészítő tanára: Cs. Horváth Judit)

 

Hajdú-Bihar Megyei Horgász Szervezetek Szövetsége és a Hajdú-Bihar Megyei Közgyűlés „Horgászélményem a nyári szünetben” rajz és fotó pályázat

Különdíj: Maróti Jázmin Lili

Felkészítő: Molnár Éva

 

Lilla Téri Általános Iskola Megyei Komplex Tanulmányi Vetélkedő Képzőművészeti verseny (Arany János: Toldi)

I. helyezés: Inczédi Dorottya

I. helyezés: Inczédi Viktória

Felkészítő: Cs.Horváth Judit

 

OH Debreceni POK – Alsós Megyei Rajzverseny

3-4. évfolyam

II. helyezés: Máté Viktor Alex

III. helyezés: Tóth Veronika

Felkészítő tanár: Cs. Horváth Judit

 

Megyei Bibliai Történetmondó Verseny – Rajzpályázata

I. helyezés: Gellén Anna Virág

Felkészítő tanár: Cs. Horváth Judit

 

Hajdú-Bihar Megyei Képzőművészeti Verseny Felső Tagozatos Tanulók Számára

Különdíj: 7. o. Torró Laura

Felkészítő tanár: Cs. Horváth Judit

 

Szabó László AMI (Hajdúszoboszló) megyei képzőművészeti verseny

I. helyezés: Szanics Anikó

II. helyezés: Molnár Mária Alexandra

Felkészítő tanár: Cs. Horváth Judit 

 

Városi versenyek

 

Nagyerdei Erdészeti Erdei Iskola „Nyári élményem a Nagyerdőn” rajzpályázat

II. helyezés: Nótin Zita

Felkészítő: Molnár Éva

 

Kazinczy Ferenc Általános Iskola és AMI „Az én Debrecenem” verseny

II. helyezés: Bihari Ákos

grafika tanszak

Felkészítő: Cs. Horváth Judit

 

Vénkerti Általános Iskola és AMI által meghirdetett „Füstmentesen” című rajzpályázat

I. helyezett: Bihari Ákos

I. helyezett: Zeke Bálint,

III. helyezett: Dobos Gergő

III. helyezett: Lovácsi Emília

Felkészítő: Cs. Horváth Judit

I. helyezés: Dobos Gabriella

III. helyezés: Szabó Áron Levente

Felkészítő: Molnár Éva

 

Nagyerdei Erdészeti Erdei Iskola „Nyári élményem a Nagyerdőn” - rajzpályázat

II. helyezés: Nótin Zita

Felkészítő:  Molnár Éva

 

Kazinczy Ferenc Általános Iskola és AMI „Az én Debrecenem”

II. helyezés: Bihari Ákos

grafika tanszak

Felkészítő tanár: Cs. Horváth Judit

 

Vénkerti Általános Iskola és AMI által meghirdetett „Füstmentesen” című rajzpályázat

I. helyezett: Bihari Ákos

I. helyezett: Zeke Bálint,

III. helyezett: Dobos Gergő

III. helyezett: Lovácsi Emília

Felkészítő: Cs. Horváth Judit

I. helyezés: Dobos Gabriella

III. helyezés: Szabó Áron Levente

Felkészítő: Molnár Éva 

 

„Mátyás az igazságos” Gyermek képzőművészeti Pályázat (DMK Csapókerti Közösségi Ház)

Felső tagozat

II helyezés: Szalóki Sándor

Felkészítő tanár: Cs. Horváth Judit

 

Meghívásos versenyek

 

Vénkerti Minősítő Rajzverseny

Aranyminősítés: 70 növendék

Ezüstminősítés: 19 növendék

Bronzminősítés: 6 növendék

Felkészítő tanárok: Cs. Horváth Judit, Molnár Éva, Baráth Dóra 

 

Pályakövetés

 

Oláh Réka, volt tűzzománc tanszakos növendékünk, aki a 2017/2018-as tanévben már I. éves pszichológushallgató, I. helyezést ért el hallgatói kategóriában a Kossuth Lajos Tudomány Egyetem Baráti Köre által rendezett IX. Egyetemi Képzőművészeti Tárlatára beküldött tűzzománc munkájával. Képét híres debreceni művészekkel állították ki az egyetemen. Réka mestere: Molnár Éva tanárnő.

Mecsei Kristóf, volt néptánc tanszakos tanítványunk, aki középiskolai tanulmányait a nyíregyházi Művészeti Középiskola és Kollégium táncművészeti tagozatának néptánc szakán folytatta, Puskás László iskolánk néptánc tanárának felkarolásával és a szülő kérésére októberben elindult a  II. Hajdúsági Gyermek és Ifjúsági Szólótáncversenyen ahol, mint a tavalyi évben is, Szólótáncosi nívódíjban részesült.

 

2017. december 15-én nyílt meg a b24 Galériában az „Új/Hullám” (Debreceniek a művészeti egyetemeken) című kiállítás, melyen a Debreceni származású, valamely képzőművészeti egyetemen tanuló fiatal művészek munkáit mutatja be. A kiállításon négy növendékünk is megjelenik munkáival. Kővári Kamilla Virág és Gallai Judit Ágnes, Molnár Éva tanárnő, Nagy Kristóf József, Kővári Attila tanár úr, míg Sztancs Ágnes Fruzsina, Csukásné Horváth Judit tanítványa volt éveken át a Vénkerti művészeti iskolában.

Fontos az indítás. Sajnos azonban egyéni életrajzukban a gyerekek megfeledkeznek első tanítóikról, aki elindította őket ezen az úton, akivel az első lépéseket tették, aki miatt talán, ezt a pályát választották.

 

Az utóbbi években egyre többet hallunk Tenki Réka sikereiről a színészi pályán. Volt tanítványunk egy közelmúltbeli interjújában (Fábry Show 2018.02.01.) beszélt debreceni néptáncos gyökereiről. Bár, ki nem mondta, hogy „Vénkerti”, de akik tanítottuk mindannyian tudtuk, hogy itteni élményeiről beszél.

 

Ezen eredmények mindegyike a művészetis pedagógusok által végzett lelkiismeretes és minőségi munkának köszönhető.

 

 

Előző oldal: Eredményeink Következő oldal: Iskolaújság